Przejdź do głównej zawartości

CZAS NA CHOINKĘ.

 Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, nie może więc wśród naszych propozycji zabraknąć ich największego symbolu, choinki.



 
Potrzebujemy szklane koraliki oponki na pieniek, zielone, niebieskie, czerwone i złote perełki na gałązki choinki i ozdoby, oraz ok. 70cm drucika.

Choinkę zaczynamy robić od pieńka. Nawlekamy na drucik jego dwa pierwsze rzędy, czyli 6 szklanych koralików.

Pierwszy rządek układamy na środku drucika, a drugi krzyżujemy. Uwaga! Zanim zaciągniemy drucik, trzeba wyrównać jego końce. Kto nie pamięta jak to się robi, może zerknąć do posta o włóczkowej bransoletce krok po kroku. Równanie drucika jest w filmie pt. "Krok 4 koralikowa ozdoba".
Równamy końce drucików i krzyżujemy drugi rządek pieńka choinki.

Po pierwszym skrzyżowaniu oba druciki powinny być tej samej długości.

Nakładamy kolejny rząd pieńka i krzyżujemy. Od tej pory nie wyrównujemy już drucików przy krzyżowaniu.

Nakładamy na drucik 3 środkowe koraliki z dolnego rzędu gałązek choinki i krzyżujemy.

Żeby otrzymać cały dolny rząd choinki, na każdy z drucików dokładamy po 4 koraliki, ich NIE KRZYŻUJEMY! 

Nakładamy teraz drugi rząd choinki, czyli 10 koralików i tylko te 10 krzyżujemy. Należy zwrócić uwagę, aby przy okazji nie skrzyżować przypadkiem dołożonych koralików z pierwszego rzędu.

Najtrudniejsze za wami. Teraz już będzie z górki. Nakładamy i krzyżujemy kolejno, następne rzędy choinki. Podobnie jak przy sukience aniołka, w każdym następnym rzędzie nakładamy o jeden koralik mniej, niż było w poprzednim.


Po nawleczeniu kolejnych 7 rządków dorabiamy gwiazdkę na czubku choinki. Nakładamy dwa złote koraliki, krzyżujemy i na końcu dokładamy jeden złoty koralik i również krzyżujemy. Teraz wystarczy już tylko zabezpieczyć oba boki choinki w dół. Pieńka nie trzeba zabezpieczać. Nadmiar drucika odcinamy, a jego koniec chowamy w najbliższym koraliku.

Nasza propozycja choinki to jeden z najprostszych schematów. Koralikową choinkę można zrobić na najróżniejsze sposoby. Piórko z jednego z naszych pierwszych postów, też może stać się choinką. Uruchomcie swoją wyobraźnię, stwórzcie własną choinkę i koniecznie pochwalcie się efektem swojej pracy przysyłając do nas zdjęcie. Przy okazji serdecznie dziękujemy za wszystkie przysłane do nas zdjęcia waszych prac. Pojawiają się wśród nich autorskie pomysły, które niezmiernie nas cieszą. Można je podziwiać w naszej blogowej galerii.







Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Zapisy na zajęcia.

 Zapraszamy na zajęcia w nowym roku szkolnym 2022/2023. Informacje i zapisy:                                                                        koraliki149@gmail.com  

ANIOŁEK PRAWIE 3D

Kraków stroi się na święta. W wielu miejscach można zobaczyć piękne świecące anioły. Kto podejmie wyzwanie z tego posta, będzie miał swojego, może nie tak okazałego, ale uroczego, własnoręcznie zrobionego aniołka.   Tym razem potrzebujemy złote koraliki i białe (małe) perełki oraz ok. 90cm drucika. Aniołka zaczynamy robić od dołu. Na drucik nawlekamy koraliki z dwóch pierwszych rzędów: 9 koralików złotych i 8 białych perełek. Złote koraliki układamy na środku drucika. Krzyżujemy rządek białych perełek. Uwaga! zanim skrzyżujesz perełki przeczytaj krok 4. Zanim zaciągniemy drucik, wyrównujemy jego końce. Jak to zrobić można sobie przypomnieć zaglądając do posta o szydełkowej bransoletce krok po kroku. Równanie drucików zobaczycie na filmie pt. Krok 4 koralikowa ozdoba.  Po skrzyżowaniu rzędu perełek, druciki po jego obu stronach powinny być tej samej długości.  Krzyżujemy 6 następnych rzędów sukienki aniołka. W każdym kolejnym nawlekamy o jeden koralik mniej, niż było w pop...

KWADRAT BABUNI - PRAKTYCZNE WYKORZYSTANIE SŁUPKÓW.

Ogromnie cieszymy się już na spotkanie z uczniami starszych klas, którzy do tej pory mogli uczestniczyć w zajęciach jedynie za pomocą tego bloga. Tymczasem zamieszczamy kolejny post, w którym pokażemy, jak najprościej w praktyce wykorzystać umiejętność robienia słupków.